دانشنامه یا دائرةالمعارف، مجموعه یا گردایه نوشتاریِ جامع و فشرده‌ای است که شامل اطلاعاتی درباره همه شاخه‌های دانش یا شاخه مشخصی از دانش است. دائرةالمعارف برابرنهاده اصطلاح Encyclopaedia است که خود برگرفته از اصطلاح یونانیِ enkyklios paideia به‌ معنای آموزش فراگیر است، و در اصل بر مباحثی چون دستور زبان، معانی و بیان، موسیقی، ریاضیات، فلسفه، اخترشناسی، و تربیت بدنی دلالت دارد. این مفهوم به پیدایش اندیشه گردآوری مواد آموزشی پیشرفته در اثری واحد انجامید که در آن روابط و درونمایه هنرها و علوم گوناگون تشریح می‌شود. در گذشته‌ای دور، تلاش‌هایی برای تهیهٔ آثاری از این نوع به عمل آمد و در زبان انگلیسی سِر توماس الیوت (به انگلیسی: Sir Thomas Elyot) این اصطلاح را برای نخستین بار در سال ۱۵۳۱ در اثری موسوم به حاکم (به انگلیسی: Governour)، رساله‌ای درباره تعلیم و تربیت، به کار برد. دانشنامه نباید با لغتنامه اشتباه شود: درحالی‌که لغت‌نامه‌ها به‌معنی هر یک از سرمدخل‌هایشان که معمولاً یک واژه هستند می‌پردازند، دائرةالمعارف‌ها حاوی اطلاعاتی درباره سرمدخل‌هایشان هستند. 

مسلما جهت آشنایی با صنعت سنگ و محصولات عرضه شده توسط واحد های معرفی شده در وب سایت سنگی ها، نیاز به اطلاع رسانی دقیق، علمی و منسجم کاملا قابل لمس بوده و خلاء وجود چنین دانشنامه ای احساس می گردد. در این قسمت قصد داریم اطلاعات مفید، مستند و طبقه بندی شده ای در خصوص محصولات سنگی در اختیار شما بازدیدکنندگان گرامی قرار دهیم.

 
دیگر صفحات دانشنامه

سنگ گابرو
سنگ مرمریت
سنگ چینی
سنگ تراورتن
سنگ تراانیکس
سنگ گرانیت
ماسه سنگ
سنگ دیوریت
سنگ مرمر
سنگ کوارتزیت

تگ ها

سنگ اسلبسنگ برای مناطق گرمسیرسنگ پل سازیسنگ پلهسنگ تایلسنگ تراانیکسسنگ تراشکاریسنگ تراورتنسنگ تزئینیسنگ تیشه ایسنگ جاده سازیسنگ چکشیسنگ چینیسنگ دیوریتسنگ ساب خوردهسنگ ساختمانیسنگ سرپانتینسنگ شیستسنگ صیقلیسنگ قرنیزسنگ گابروسنگ گرانیتسنگ گرانیت رنگ شدهسنگ گرانیت سیاهسنگ گرانیت طبیعیسنگ مرمرسنگ مرمریتسنگ مساجدسنگ نماسنگ کریستالسنگ کفسنگ کلنگیسنگ کنده کاریسنگ کوارتزیتسنگ,اخبار سنگ ایرانگیوتینماسه سنگ

سنگی ها

تماس با اتحادیه

تلفن: 03133800800
نمابر: 03133807333

نشانی

اصفهان، شهرک صنعتی محمودآباد،
خیابان 24، مجموعه اداری هیئت امنا،
دفتر اتحادیه و انجمن سنگ اصفهان

تماس با پشتیبانی

تلفن: 03195021971
نمابر: 03133456476

نشانی

اصفهان، خیابان کاوه جنوبی
حدفاصل پل چمران و میدان 25 آبان
نبش کوچه شماره 30، ساختمان نگین، طبقه دو

آمده ایم که دست در دست شما گذاشته و برای معرفی صنعت غنی سنگ بکوشیم. همواره موفقیت ما در گرو موفقیت شما خواهد بود.

- تیم پشتیبانی سایت

امید است با همکاری تولیدکنندگان و عرضه کنندگان محترم سنگ، گام کوچکی در اطلاع رسانی هدفمند به مصرف کنندگان گرامی برداشته باشیم.

- اتحادیه سنگبری ها